"דיאטה לאחר החגים"

250

האיזון אחרי החגים חשוב מאד! איך עושים את זה? בפנים: פתיחה חשובה לפני שאתם מתחילים

פורסם בתאריך:

8/22/2019

לקוראים היקרים שלום

את ההכרזה הידועה "אחרי החגים אני מתחיל/ה דיאטה" חלקינו הנכבד מכיר.

אז כמה אנקדוטות.

'מטרת התזונה', אספקת אנרגיה לגוף. חלק מהמזון משמש לאנרגיה מידית וחלקו הופך ל"מאגר אנרגיה" כך שאפילו אם לא נאכל כמה שבועות, האנרגיה לא תיגמר.

"איזון" המציאות החשובה של אדם בטבע

אנסה לחבר את שני הדברים.

"איזון"
בהתייחס לתקופת השנה נראה את עצמנו כצמח שתול בקרקע. לפניו תקופה קרה וחסרת אור שמש. בחורף הצמח יזדקק לאנרגיה רבה כדי לשמור על כוחו ולהגן על עצמו מתופעות טבע שונות העלולות להפר את האיזון שלו. האדמה שבה הוא שתול, הסביבה, כיוון הרוח, סוג הצמח וצורת העלים שלו, יכולת האגירה והפנוי המיוחדים לו וכן אי אלו נתונים, מכריעים משמעותית את היכולת שלו לשרוד ולהיות מוגן במצבי קיצון.
כאן נעצור, נסגור עניים וננסה להבין ולהרגיש כל אחד באופן אישי, מי אני? כמה כח יש לי? בתרגום: כמה "אני" צריך לאכול כדי להתקיים? מה קורה "לי" אם אני לא אוכל ארוחת בוקר, צהרים או ערב? מה קורה "לי" כשאני צורך מוצרי חלב/ מן החי? כמה שעות "אני" צריך לישן? וכל הלאה.
אותו דבר 'דיאטות קסם' למיניהם. האם זה מתאים לי? לגוף שלי? לאנרגיה היומית שאני מוציא? מה יקרה "לי" אם אכנס לדיאטת רצח אחרי החגים?.

"דיאטה"
diet = תזונה/ תפריט
גם כאן נכנס ה'איזון'. דיאטה אמתית צריכה להיות מאוזנת ספציפית לכל אדם וגם זו תהיה דיאטה מאוזנת מצד עצמה, לא הרעבה ולא מתירנות לא פחד ממחסור באנרגיה ולא מסכנות ואנורקסיה.

תכלס
אכלנו סעודות רבות עשירות ומלאות בחלבונים ושומנים בתקופת החגים. אולי אלוקים נתן לנו זמן כזה בתקופה כזו בשנה גם בשביל שנכין את עצמנו לחורף?
עכשיו אנחנו יכולים לחזור לאיזון. חשוב לדעת את התזונה המתאימה "לי" ולשמור עליה יום יום.
כבדי משקל יכולים לשלב יותר ספורט . דבר נוסף שאני מאד אוהב וממליץ בחום למי שמעוניין להתרגל לפחות קלוריות ולהוריד קצת הוא "צום שעות"
המטרה החשובה לאזן ולהגן על עצמנו ובמיוחד לפני החורף.

אי אפשר שלא להוסיף את הממד הרוחני של כל אלו.
התכנסות, שמירה, הגנה על עצמנו וטיפוח רוחני מאוזן.

אני יכול לעזור לך להגיע לאיזון .
אני משתמש באבחון דרך גלגל העין, אבחון כף הרגל ותשאול מעמיק.
אני מטפל דרך תזונה, רפלקסולוגיה ושמנים
אני ממליץ לך מאד להכין עצמך לחורף ובכלל, לטפל בבעיות זמניות וכרוניות.

בברכת חורף בריא (במשמעות קצת יותר מובנת)
שלכם באהבה יעקב שטיבל

צור איתי קשר