אירידיולוגיה - מה העין שלך מספרת עליך

250

אפשר לומר שאירידיולוגיה היא עבודה בעיניים: זו שיטת אבחון המאפשרת לנו לגלות דברים נוספים על הגוף כולו, דרך סימנים שונים בעיניים. איך היא עובדת, ומה עושים עם מה שמגלים? כנסו לבדוק.

פורסם בתאריך:

8/22/2019

אירידיולוגיה: תורת הקשתית

אירידיולוגיה היא כלי אבחון של הרפואה הטבעית דרך גלגל העין. לפני שאנו ניגשים להסברים על כלי זה, כדאי להקדים ולהזכיר שהרפואה הטבעית כתפיסה מאמינה שפתרון הבעיה על ידי השתקת תסמינים ("סימפטומים") מסוימים. המטופל מגיע על מנת לטפל בבעיה מסוימת, והרפואה הטבעית מיועדת לפתור את הבעיה - וכך להקל על התסמינים, ולא להפך. עקרון נוסף שחשוב להקדים הוא שהרפואה הטבעית רואה את הגוף כמערכת "הוליסטית", שלמה. היא תופסת שהגוף הוא לא רק אוסף של איברים ונוזלים. הוא מכיל בתוכו גם נפש חיה, וקשור בנפש זו - לפחות באותה המידה שבה הנפש קשורה בו.

לאחר הקדמה זו, ניתן להבין מה הכוונה בכך שהאירידיולוגיה היא "כלי אבחון של הרפואה הטבעית דרך גלגל העין" - היא עוזרת לנו לאבחן בעיות נסתרות, בגוף וגם בנפש. על ידי אבחון הבעיות ניתן להתקדם הלאה לשיטות שונות של פתרון שיכולות להתאים. בכלי זה אנו תופסים את גלגל העין כגורם המשקף בתוכו את כל איברי הגוף: הן מבחינת התפקוד הפיזי שלהם והן מבחינת התפקוד הנפשי, הרוחני וכו'. האירידיולוג יצבור נתונים ע"י מבט ישיר בעין, בעזרת זכוכית מגדלת, בעזרת פנס או לפעמים על ידי צילום של העין במצלמה מיוחדת. 

כגישה, בטיפול אירידיולוגי אנו לא מצפים מהעין להראות לנו את מה שאנחנו רוצים לראות, אלא ללמוד מה עוד אפשר לדעת. זה מסובך קצת להבנה, אבל הרבה מהעקרונות הבסיסיים של האירידיולוגיה והדרך שבה היא עובדת מובנים על ידי הפרט החשוב הזה. לפעמים, מגיע מטופל ואומר: "בוא נראה אותך מגלה מה יש לי בעין" או "רואים אם יש לי מחלה פלונית"? התשובה לכך היא: שהאבחון אינו מתבטא רק בקריאת המפה האירידיולוגית (הסימנים הקיימים בעין ומראים את מצבם התפקודי של האיברים) אלא באבחון עמוק על פי הנתונים שהאירידיולוג אסף מתוך העין. 

תשאול מעמיק וחיבור של כל הדברים באופן אישי לכל מטופל יביא למסקנות בנוגע לבעיה - ובעזרת האבחון המדויק שהשיטה הזאת מציעה, הדרך לפתרון פשוטה הרבה יותר מבשיטות אחרות. כמו כן, הסימנים בעין הם שיקוף של האיברים, מצבם, חולשה של איברים מסוימים, עומס רעלים, תקיעות וניוון. אין הכרזות על 'מחלה' או גילוי רנטגן שיחשוף את כל מה שקורה בגוף. אנו אוספים פרטים על תסמינים ומחברים אותם יחד עם המידע שאספנו בעין כדי להגיע למסקנות ברורות ומדויקות יותר.

איך הכל התחיל

הכל התחיל אצל רופא כירורג צעיר בשם וון פיקזלי. באחד מטיוליו ביערות הסמוכים לביתו הוא מצא ינשוף שבור רגל, לקח אותו לביתו וטיפל בו. וון הבחין שיש לינשוף סימן שחור בעין שעם הטיפול הלך והחלים עד להיעלמותו המלאה. בהיותו רופא כירורג, עקב וון אחר התופעה ומצא שקשתית העין מכילה מידע רב אודות המטופלים. הוא היה הראשון לתעד תופעה זו של סימנים בעין המעידים על תסמינים גופניים. האירידיולוגיה המשיכה להתפתח על ידי פסטור פלק שהתחיל לבנות את יסודות המפה האירידיולוגית והמשיכה ע"י ד"ר ברנרד ג'נסן שפיתח את השיטה משמעותית.

היום קיימות מפות שונות שנבנו על סמך ניסיון קליני רב שנים של אירידיולוגים מכל העולם. חלק מהמיקומים שווים בכל המפות וחלקם שונים, אבל בסופו של דבר, האירידיולוג ימצא את האבחון הנכון ע"י מפה כל שהיא (לפעמים על ידי שימוש בכמה מפות) כך שאי אפשר לומר מפה זו נכונה וזו לא. צריך לזכור שכולנו שונים בסופו של דבר, וכל אדם בנוי בצורה אחרת. כמו שלאנשים מסוימים מתאימה תזונה מסוימת - ולאנשים אחרים אותה התזונה בדיוק גורמת קשיים בעיכול או השמנת יתר, כך גם נושא האבחון: הוא מתאים לכל אדם בנפרד ודורש מחקר על כל אדם בנפרד.

מה קורה אחרי האבחון האירידיולוגי

הטיפול הטבעי גם הוא צריך להיות שורשי ולהתייחס לאדם בשלמות. הטיפול העיקרי והחשוב מכולם הוא תזונה, שיפור הרגלים ודרך חיים, תוך התאמה ספציפית למטופל. במצבים מסוימים, המטפל אפילו ימליץ על ניקוי הגוף מרעלים לפני בניית תפריט מתאים. ההסבר לזה הוא פשוט מאוד: בגוף מצטברות מגוון של פסולות, ובמיוחד כשאוכלים אוכל שאינו מזין את הגוף בצורה הראויה. שינוי תזונה לעתים לא יספיק: הפסולת תישאר בגוף ותמשיך לגרום נזק, וגם התזונה החדשה לא תועיל. המשך הטיפול יהיה במטרה להקל בסימפטומים, לעזור לגוף לנקות את עצמו ולחזק את האיברים החלשים ע"מ להתגבר על המחלה.                                                           

קיימות כמה דרכים לטיפול טבעי. כאמור לעיל, שינוי תזונתי הוא הכרחי וקיים בכל צורות הטיפול. מעבר לכך, המטפל יכול להוסיף טיפול נפשי - על מנת לפתור דפוסי התנהגות בעייתיים ואורחות חיים המעמיסים על הגוף. טיפול זה יכול להשתמש בדמיון מודרך, שיטת "מוח אחד" שיטות הילינג שונות או טיפול פסיכולוגי כזה או אחר.

בנוסף לשינוי התזונתי, יכול המטפל להמליץ למטופל ליטול צמחים ושמנים אתריים כאלו או אחרים. בעזרת החומרים הפעילים הנמצאים בצמחים ובשמנים אלו ניתן להאיץ את הטיפול במגוון מחלות וסימפטומים, אפילו אם הם נגרמים ממקור ויראלי (בשונה מהרפואה הקונבנציונלית), ואפילו אם נדרש ניקוי איבר מסוים מרעלים מסוימים. טיפול במגע הוא גם אפשרי: עיסוי הוליסטי, טווינא, שיאצו, עיסוי בוהן, רפלקסולוגיה, כוסות רוח וכו' - כל אלו הן שיטות טיפול במגע שיכולות לסייע למגוון רחב של תסמינים ובעיות.

סיכום

אירידיולוגיה היא כלי המאפשר לנו לאבחן בעיות בעזרת גלגל העין, בנוסף לשיטות האבחון המקובלות (תשאול, בדיקות דם וכו'). היא פותחה במהלך מאות השנים האחרונות והגיעה לרמות עצומות של דיוק באבחנת בעיות - ובכך טמון כוחו של הכלי הזה - שחלק גדול מהרפואה לבעיה מסוימת הוא באבחון. על פי תוצאות האבחון יכול האירידיולוג להפנות את המטופל למטפל המתאים במגוון של שיטות טיפול, שכולן כוללות שינוי תזונתי ושינוי מסוים באורחות החיים. 

ולמקרה שלא ידעת או לא שמת לב, אני מטפל במגוון רב של שיטות טיפול כאלו, בנוסף להיותי אירידיולוג. המשמעות של זה היא שאני יכול לתת לך פתרון מקיף וכולל לבעיה שממנה אתה סובל. אם אתה מחפש אירידיולוג שמטפל ברפואה טבעית בירושלים, אין סיבה לחכות, צור איתי קשר עכשיו.